کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  چهارشنبه، ۱ آبان‌‌ماه ۱۳۹۸ | Wednesday, October 23, 2019
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون دانشنامه آرشیو درباره ما تماس با ما
 

نشانه‌های خرابی استارت

  نشانه‌های خرابی استارت خودرو را بشناسید :  

 چهارشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸:۴۵|

نشانه های خرابی استارت خودرو را بشناسید

رله ی استارت برای رساندن برق از باتری به آهنربای استارت به کار می  رود. اگر این رله فعال شود، استارت شروع به چرخیدن کرده و موتور روشن می  شود.

اگر رله ی استارت درست عمل کند، مدار استارت خودرو کامل شده و باعث می شود خودرو خاموش و روشن شود. خرابی این قطعه عملا غیرممکن است و بعید است که شما با ایرادی در آن مواجه شوید اما هر قطعه ی مکانیکی عمری دارد و بعد از عمر مفیدش باید تعویض شود.

بسیاری از خودروها و کامیون های امروزی یک سوئیچ الکترونیکی برای استارت دارند که از راه دور عمل می کند. این کلید یک تراشه ی الکترونیکی دارد که مستقیما به کامپیوتر خودروی شما متصل است و اجازه می دهد سیستم استارت فعال شود. ممکن است این سیستم هم دچار اشکال شود و پیام های هشداری را در پنل خودرو نمایش دهد. در ادامه با برخی از علائم خرابی این قطعه آشنا می شویم.

خودرو روشن نمی شود

واضح ترین علامت خرابی رله، روشن نشدن خودرو پس از استارت زدن است. همان طور که گفته شد، در سیستم های الکترونیکی استارت خودروهای جدید از کلید فیزیکی خبری نیست. بااین حال، زمانی که به آن فرمانی داده می شود، باید یک سیگنال به رله ی استارت ارسال کند. اما اگر این دکمه را فشار دهید یا کلید سوئیچ را بچرخانید و خودرو روشن نشود، ممکن است اشکال از رله ی استارت باشد. این مشکل به یک ایراد در مدار الکتریکی استارت برمی گردد و به تعداد دفعاتی که استارت می زنید، ارتباطی ندارد. اگر مدار هنوز به کلی دچار اشکال نشده باشد، صدای تق تق حین استارت jزدن به گوش می رسد.

استارت پس از روشن شدن خودرو قطع نمی شود

وقتی موتور خودروی شما روشن می شود، باید سوئیچ یا دکمه ی استارت را رها کنید. در این حین انتظار می رود که مدار استارت قطع شود و اتصال استارت به موتور را از بین ببرد. اگر استارت پس از روشن شدن خودرو در مدار باقی ماند، تقریبا می توان مطمئن بود که رله ی استارت دچار اشکال شده است. اگر چنین اشکالی پیش بیاید، احتمال آسیب رسیدن به استارت، مدار استارت و سیستم انتقال قدرت وجود دارد.

دیده شدن مشکلات متناوب در روشن شدن خودرو

اگر رله ی استارت درست عمل کند، هربار که آن را فعال کنیم، نیروی الکتریکی را به سیستم استارت منتقل می کند. اما ممکن است بر اثر حرارت، گرد و خاک یا مشکلات دیگر، رله به درستی عمل نکند. اگر سعی دارید که خودرو را روشن کنید اما روشن نمی شود و با دوباره انجام دادن این کار خودرو روشن میشود، به احتمال زیاد مشکل از رله است.

صدای تق تق حین استارت زدن

این اتفاق اغلب زمانی رخ میدهد که باتری شما جریان کمی را تولید می کند اما می تواند علامت عملکرد ناقص رله ی استارت هم باشد. رله یک قطعه ی صفر و یکی است. یعنی یا جریان را کامل عبور می دهد یا اصلا عبور نمی دهد. بااین حال، یک رلهی خراب می تواند چنین صدایی را در مدار استارت ایجاد کند. رله ی استارت یک قطعه با عمر بالا و بسیار قابل اطمینان است اما ممکن است به دلایلی دچار ایراد شود. اگر با هریک از علائم بالا مواجه شدید، حتما عملکرد این رله را مورد بررسی قرار دهید.

 


 

نشانه‌هاي خرابي استارت

یادداشت | علمی

کد محتوا: ۱۱۶۶

ارسال: چهارشنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸:۴۵

به روز شده: پنج‌‌شنبه، ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵:۴۸

کلید واژه‌‌ها:

نوع: یادداشت

موضوع: علمی

فرستنده:

منبع: سایت عظیم خودرو

پیوند:

بازدید: ۱۳۸

زبان: پارسی

(۱ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

آموزشگاه رانندگی هنگام


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ميدان رسالت، خيابان هنگام، نبش خیابان بهار

تلفن: ٧٧٢٠٩۴۴۵ - ٧٧٢٠٩۴۴۶ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@hengam.info

 

© ۱۳۹۸ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی هنگام محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی