کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  یک‌‌شنبه، ۱۵ تیر‌‌ماه ۱۳۹۹ | Sunday, July 5, 2020
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون مطالب
 

علت چوب شدن

  ترمز به عنوان یکی از مهم ترین بخش های فنی خودرو محسوب می شود که نیازمند رسیدگی و سرویس‌های متعدد است و در صورت بروز مشکل می تواند برای سرنشینان خودرو خطرناک باشد.  

 چهارشنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۹۹:۹۹|

دلایل متعددی موجب اختلال در سیستم ترمزگیری می شود که یکی از آن ها سفت شدن پدال ترمز زیر پا است که هنگامی گرفتن ترمز به سمت پایین حرکت نمی کند.

ترمز یکی از مهم ترین بخش های فنی خودرو محسوب می شود که نیازمند رسیدگی و سرویس های متعدد است و در صورت عدم رسیدگی می تواند برای سرنشینان خودرو خطرناک باشد.

از دلایل مهم سفت شدن پدال ترمز می توان به شکستن یا سوراخ شدن شلنگ مربوط به بوستر ترمز اشاره کرد . این شلنگ از بوستر ترمز به منیفولد هوا متصل می شود و معمولا در روزهای سرد این اتفاق رخ می دهد به دلیل این که شلنگ بر اثر سرما خشک و شکننده می شود . در این صورت باید شلنگ بوستر را بررسی کنید و در صورت نیاز باید تعویض شود .

یکی دیگر از دلایل چوب شدن ترمز می تواند شکستن سر سوکت خور شلنگی که از بوستر به سمت منیفولد هوا می باشد که معمولا در این شرایط باید منیفولد تعویض شود .

از دیگر عوامل مهم سفت شدن پدال ترمز، خرابی شیر کنترل است که توسط پیشرانه موجب نشتی خلاء در بوستر می شود . برای بررسی عملکرد شیر کنترل، ابتدا باید موتور را برای چند دقیقه روشن نگه داریم تا درون بوستر خلا به وجود بیاید و بعد از آن باید موتور خودرو را خاموش کرده و بعد از چند دقیقه پدال ترمز را فشار دهیم. اگر پدال از همان اول سفت شد، شیر باید تعویض شود.

یکی دیگر از دلایل اختلال در سیستم ترمزگیری که  به ندرت ممکن است اتفاق بیافتد سوراخ شدن پرده دیافراگم بوستر ترمز می باشد. در ماشین های مدل پایین نیز احتمال شکستن یا پاره شدن شلنگ مربوط به سنسور مپ یا همان سنسور خرگوشی وجود دارد که این امر نیز باعث سفت شدن پدال ترمز زیر پا می شود.


 

علت چوب شدن

دانشنامه | علمی

کد محتوا: ۱۱۷۴

ارسال: چهارشنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۹۹:۹۹

به روز شده: چهارشنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶:۱۶

کلید واژه‌‌ها:

نوع: دانشنامه

موضوع: علمی

فرستنده: برنامه ریزی آموزشگاه رانندگی هنگام

منبع: ماشین ۳

پیوند:

بازدید: ۳۴۹

زبان: پارسی

(۱ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...

درباره آموزشگاه رانندگی هنگام سخن مدیر

 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

آموزشگاه رانندگی هنگام


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ميدان رسالت، خيابان هنگام، نبش خیابان بهار

تلفن: ٧٧٢٠٩۴۴۵ - ٧٧٢٠٩۴۴۶ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@hengam.info

 

© ۱۳۹۹ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی هنگام محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی