کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  دوشنبه، ۲۵ تیر‌‌ماه ۱۴۰۳ | Monday, July 15, 2024
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون مطالب
 

  

با ماشین صفر آب بندی نشده، هیچ وقت این کارو نکن

شنبه، ۲۳ تیر‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۵:۵۴

زمانی که ماشین صفر خریداری کردید باید اقداماتی را برای آب بندی آن انجام دهید همچنین باید از انجام برخی کارها با ماشین صفر آب بندی نشده پرهیز کنید.

ادامه مطلب...

نکاتی ساده و کوتاه برای استفاده مناسب از کولر خودرو

سه‌‌شنبه، ۱۹ تیر‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۲:۳۷

روشن کردن کولر باعث مصرف بیش از حد سوخت خودرو نمی شود در زمان استفاده از کولر آرام تر برانید تا فشار کمتری به خودرو وارد شود.

ادامه مطلب...

دلیل خرابی شیشه بالابر خودرو و راه حل سریع آن

شنبه، ۱۶ تیر‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۹:۲۶

خرابی شیشه خودرو علت های مختلفی دارد و اگر به متخصص دسترسی ندارید می توانید برای تعمیر شیشه بالابر خودرو از گزینه های ذکر شده در این مطلب استفاده کنید.

ادامه مطلب...

علت اصلی صدا دادن ماشین هنگام دور زدن

دوشنبه، ۱۱ تیر‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۱:۳۱

همه ماشین ها ممکن است هنگام دور زدن صدا های مختلفی داشته باشند. هر چقدر ماشین قدیمی تر باشد، این صدا افزایش پیدا می‌ کند. در این قسمت صدا های رایج تولید شده هنگام دور زدن را به شما معرفی می کنیم که شاید آنها را تجربه کرده باشید.

ادامه مطلب...

هشدار جدی درباره استفاده از مسیریاب هنگام رانندگی

شنبه، ۰۹ تیر‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۴:۵۱

استفاده از مسیریاب برای رسیدن به مکانی که نمیدانید مسیرش چگونه است کمک زیادی خواهد کرد اما استفاده از این اپلیکیشن خطرات زیادی دارد که بهتر است بدانید.

ادامه مطلب...

اشتباهاتی که رانندگان تازه کار باید از آن ها دوری کنند

دوشنبه، ۰۴ تیر‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۴:۰۵

عدم توجه به علائم هشدار یا نادیده گرفتن صداهای اضافی مانند صدای جیر جیر و یا تق تق در خودرو کار آسانی است. اما باید توجه داشت که این صداها علائمی هستند که حاکی از وجود مشکل در خودرو هستند.

ادامه مطلب...

علت ترس از رانندگی

شنبه، ۰۲ تیر‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۲:۳۷

در جهانی که ما زندگی می کنیم و در عصر حاضر ، رانندگی از جمله مهارت هایی است که آموختن آن برای همه ی افراد امری ضروری است . با این وجود ، هستند عده ای که از رانندگی هراس دارند. ولی اگر از خودشان بپرسید می گویند که رانندگی کردن را دوست ندارند ، به همین دلیل هم هست که تا به حال برای آموزش رانندگی و گرفتن گواهی نامه هیچ اقدامی نکرده اند .

ادامه مطلب...

آموزش رانندگی با ماشین دنده اتوماتیک

چهارشنبه، ۳۰ خرداد‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۵:۴۴

در این مطلب رانندگی با خودروهای اتوماتیک را به شما آموزش می‌دهیم. ماشین‌های اتوماتیک به بخش قابل توجهی از بازار خودرو تبدیل شده‌اند. به دلیل سواری راحت‌تری که این خودروها به ارمغان می‌آورند، در حال حاضر کمتر کسی است که مشکل بودجه خرید ماشین نداشته باشد و به سراغ خودروهای اتوماتیک نرود.

ادامه مطلب...

آموزش رانندگی از مبتدی تا حرفه‌ای

سه‌‌شنبه، ۲۹ خرداد‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۸:۵۳

آگاهی از مباحث اساسی در رانندگی بسیار مهم است، حتی اگر تا به حال پشت فرمان ماشین ننشسته‌اید. در این مطلب، به شما به طور گام به گام نکات و مفاهیم ابتدایی رانندگی را آموزش می‌دهیم تا با اعتماد به نفس بیشتری به یادگیری رانندگی بپردازید. با ما در این مسیر از مبتدی تا حرفه‌ای همراه باشید.

ادامه مطلب...

راهنمای خرید آفتاب گیر ماشین

دوشنبه، ۲۱ خرداد‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۲:۴۸

در روزهای گرم سال به‌ویژه زمانی که آفتاب مستقیم به داخل خودرو می‌تابد، قطعات و ادوات درون ماشین نظیر فرمان خودرو، داشبورد و… بسیار داغ می‌شوند. در این شرایط نشستن در کابین دشوار و گاهی غیرقابل‌تحمل خواهد شد. برای رفع این مشکل از یک وسیله ساده اما کاربردی به نام آفتاب گیر ماشین استفاده می‌شود. آفتاب‌گیرها انواع و اقسامی دارند و هر کدام برای شرایط مخصوصی به کار می‌روند.

ادامه مطلب...

کروکی تصادف چیست؟ شرایط، انواع و هر آنچه باید دانست

شنبه، ۱۹ خرداد‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۴:۰۱

افزایش روزافزون ترافیک شهرهای بزرگ علاوه بر مشکلات پیدا و پنهان برای محیط‌زیست و اقتصاد می‌تواند باعث افزایش تصادفات شهری نیز شود. به احتمال زیاد اکثر شما عزیزان تصادف با خودرو را تجربه کرده‌اید و با مشکلات مربوط به آن آشنا هستید. یکی از مراحلی که باید برای دریافت خسارت از شرکت‌های بیمه طی شود در دست داشتن کروکی تصادف است؛ اما منظور از این عبارت چیست؟ برای دانستن پاسخ سؤال همراه ما باشید.

ادامه مطلب...

عادت های بد رانندگی

دوشنبه، ۰۷ خرداد‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۷:۲۳

گاهی اوقات انجام یک یا چند رفتار و عادت بد رانندگی باعث بروز حوادث و خسارات جبران‌ناپذیری می‌شود‌. از حواس‌پرتی گرفته تا سرعت غیرمجاز، نبستن کمربند و مواردی از این دست جزو عادات بد رانندگی محسوب می‌شوند که هم برای خودرو و هم برای سلامت خودمان مضر خواهند بود.

ادامه مطلب...

چراغ راهنما ماشین و کاربرد آن

یک‌‌شنبه، ۳۰ اردیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۷:۱۹

چراغ راهنما ماشین و فلاشر از جمله مهم‌ترین قطعات خودرو است که نقش حیاتی برای پیشگیری از تصادفات را به عهده دارد. راننده با استفاده از این چراغ رانندگان دیگر را از جهت تغییر خودرو مطلع می‌کند. خرابی این قطعه یا عدم استفاده درست از آن می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد.

ادامه مطلب...

نگهداری و مراقبت از لاستیک خودرو

دوشنبه، ۲۴ اردیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۴:۵۱

لاستیک‌های خودرو نقش بسیار مهم و حیاتی در خودرو دارند و به عنوان پاشنه آشیل عمل می‌کنند. لاستیک ها به دلیل استفاده مکرر از خودرو به مرور زمان فرسوده می‌شوند. تایرها مانند هر قطعه دیگری نیاز به نگهداری و مراقبت دارند تا مدت زمان بیشتری برای خودرو کار کنند.

ادامه مطلب...

آموزش روش های پنچرگیری خودرو

چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۳:۲۸

پنچر شدن ماشین، یکی از عادی‌ترین مشکلاتی است که رانندگان با آن مواجه می‌شوند. پنچرگیری خودرو به نظر کار سختی می‌آید و به همین دلیل برخی راننده‌ها، خصوصا کسانی که به تازگی گواهینامه گرفته‌‌اند، از آن واهمه دارند. اما تعویض لاستیک پنچر با لاستیک زاپاس کار چندان سختی نیست و تنها کافی است تمامی مراحل را گام به گام انجام دهید.

ادامه مطلب...

تاکید پلیس بر غیرقانونی بودن تبلیغ دریافت گواهینامه رانندگی بدون آزمون

تصادف منجر به فوت با گواهینامه رانندگی جعلی قتل عمد محسوب می‌شود

سه‌‌شنبه، ۱۸ اردیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۲:۲۲

در فضای مجازی تبلیغاتی با عنوان «در اولین آزمون رانندگی قبول شوید»، «با خرید سوالات آیین‌نامه رانندگی با آخرین تغییرات شما دیگر نیازی به خواندن کتاب آیین‌نامه نخواهید داشت و «فروش گواهینامه رانندگی» مشاهده می‌شود.

ادامه مطلب...

چگونه مکانیک همراه خود باشیم؟

دوشنبه، ۱۷ اردیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۲:۳۴

برخی اشکالات در خودرو به وجود می‌آید که می‌توان به راحتی آن را حل کرد، تنها کافی است نسبت به آن آگاهی داشته باشید و بدانید چگونه می‌توانید مکانیک همراه خود باشید.

ادامه مطلب...

بیایید یک بار دیگر واکنش‌هایمان درطول رانندگی را بازنگری کنیم

چهارشنبه، ۱۲ اردیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۶:۵۷

در سالی که گذشت، نرخ جانباختگان سوانح رانندگی با افزایش 4.9 درصدی به 17,177 تن رسید؛ رقمی که اگر شمار کشته‌شدگان جنگی بود، به‌عنوان جنایت جنگی شناخته می‌شد! بنابر گزارش پلیس‌راهور، عامل اصلی 60 درصد این مرگ‌های ناگوار توجه‌نکردن به جلو، کنترل نکردن خودرو و خستگی راننده عنوان شده است؛ اما باقی آن چطور؟ فارغ از این حقیقت که خودروهای ما استاندارد ایمنی لازم را ندارند، نمی‌توانیم از این حقیقت چشم‌پوشی کنیم که رانندگی تهاجمی داریم.

ادامه مطلب...

قوانین استفاده از چراغ ماشین در رانندگی

شنبه، ۰۸ اردیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۹:۳۳

چراغ، جزو لاینفک خودرو به حساب می‌آید که رانندگی بدون آن، غیرقابل‌تصور است. چراغ‌ها کاربردهای متعددی دارند، ولی اهمیت آن‌ها در روشن کردن مسیر و تشخیص خودرو و ابعاد آن توسط سایرین خلاصه می‌شود.

ادامه مطلب...

قوانین و مقررات توقف در رانندگی

دوشنبه، ۰۳ اردیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۶:۵۵

پارک خودرو در مکان‌های مختلف آداب و رسوم خاصی دارد. رانندگان نمی‌توانند در هر زمان و مکان دلخواه، وسیله نقلیه خود را متوقف یا پارک کنند. توقف، یکی از موارد مهمی است که در قوانین رانندگی در خیابان و معابر شهری به آن اشاره شده و شامل بایدها و نبایدهای متعددی می‌شود که کلیه رانندگان موظف به پیروی از آن‌ها هستند. طبق قوانین و مقررات توقف در رانندگی:

ادامه مطلب...

۲۶/
 
درباره آموزشگاه رانندگی هنگام سخن مدیر

 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

آموزشگاه رانندگی هنگام


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ميدان رسالت، خيابان هنگام، نبش خیابان بهار

تلفن: ٧٧٢٠٩۴۴۵ - ٧٧٢٠٩۴۴۶ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@hengam.info

 

© ۱۴۰۳ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی هنگام محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی