کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  سه‌‌شنبه، ۶ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ | Tuesday, October 27, 2020
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون مطالب
 

  

بررسی دائمی سطح مایع خنک کننده

دلایل کم شدن آب رادیاتور و راه برطرف کردن آن

دوشنبه، ۰۵ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹:۵۸

رادیاتور خودرو یکی از قطعات مهم سیستم خنک کننده است که وظیفه آن خنک کردن موتور خودرو است. این قطعه در بخش جلویی خودرو و پشت و گاهی جلوی فن موتور نصب می شود. حرارتی که محفظه احتراق خودرو تولید می کند در حدود 2000 درجه سانتی گراد است که اگر این حرارت بسیار زیاد کنترل نشود ممکن است بسیاری از قطعات خودرو دچار آسیب جدی شود و حتی خطر انفجار موتور را هم به همراه دارد. به همین منظور برای کار کردن صحیح رادیاتور وجود آب کافی در منبع آن ضروری است و اگر آب آن از میزان مشخصی کم تر شود رادیاتور دچار خرابی و اختلال در عملکرد می شود.

ادامه مطلب...

آشنایی با حق تقدم در چهارراه

شنبه، ۰۳ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹:۵۴

ابتدای تعریفی از چهارراه: تقاطع یا چهارراه محل گذر دو راه از یکدیگر است. تقاطع‌ها انواع گوناگونی دارند از جمله تقاطع هم‌عرض، تقاطع هم ‌سطح، تقاطع غیرهم ‌سطح، تقاطع فرعی و اصلی، تقاطع دارای چراغ سه ‌مرحله‌ای، سه‌ راهی و چهارراه. میدان را نیز می‌توان در اصل نوعی تقاطع به ‌شمار آورد. تقاطع‌های راه و جاده با خط راه‌آهن نیز نوعی از تقاطع‌ها است. چنین تقاطع‌هایی می‌تواند بدون مستحفظ یا با مستحفظ باشد.

ادامه مطلب...

مفهوم رنگ ها در علائم راهنمایی رانندگی

چهارشنبه، ۳۰ مهر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲:۲۲

در علائم راهنمایی و رانندگی و تابلوها، هر یک از رنگ ها معنا و مفهوم خاصی دارند. از رنگ های مختلف تابلوها در راهنمایی و رانندگی سوالات زیادی در امتحانات مطرح میشود. به همین جهت بسیار مهم است که با رنگ ها آشنایی داشته باشید.

ادامه مطلب...

6 توصیه برای جلوگیری از حواس‌پرتی در رانندگی

دوشنبه، ۲۸ مهر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳:۰۲

حواس‌پرتی راننده هنگام رانندگی یکی از عوامل اصلی تصادفات جاده‌ای به شمار می‌رود. دانستن برخی نکات به راننده کمک می‌کند تا هنگام رانندگی متمرکز شود و از وقوع تصادف پیگیری کند.

ادامه مطلب...

یکی از دلایل روشن نشدن خودرو هنگام استارت زدن

علائم خرابی پمپ بنزین خودرو چیست؟

چهارشنبه، ۲۳ مهر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵:۰۱

هر کدام از قطعات خودرو وظایف خاصی را انجام می دهند که در صورت خرابی هر یک از آنها، عملکرد خودرو دچار اختلال شده و ممکن است به طور کلی خودرو از کار افتاده و یا موجب ایجاد حوادث و سوانح شود. پمپ بنزین هم یکی از قطعات خودرو محسوب می شود که عملکرد صحیح آن بستگی به سالم بودن آن دارد. در صورت خرابی پمپ بنزین امکان انتقال سوخت به محفظه احتراق از بین می رود و خودرو از کار می افتد.

ادامه مطلب...

قانون توقف در رانندگی

دوشنبه، ۲۱ مهر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳:۰۱

یکی از قوانین مهم در رانندگی قانون توقف در رانندگی است، از این قوانین در بخش های مختلف نمونه سوالات آیین نامه اصلی سوال آمده است و بسیار در امتحان آیین نامه پرتکرار است.

ادامه مطلب...

10 شرط مهم برای رانندگی در باران

شنبه، ۱۹ مهر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷:۰۰

در شرایط جوی معمول و به صورت استاندارد شما می‌بایست فاصله سه الی چهار ثانیه‌ای با خودروی جلوی خود داشته باشید که به هنگام رانندگی در زیر بارش باران این عدد به 5 ثانیه افزایش پیدا می‌کند.

ادامه مطلب...

مهارت های رانندگی در سراشیبی

چگونه در سراشیبی رانندگی کنیم؟

چهارشنبه، ۱۶ مهر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰:۱۲

رانندگی در سراشیبی مهارت های خاص خود را می طلبد. چگونه ترمز بگیریم یا در سراشیبی از چه دنده ای استفاده کنیم؟ چگونه خود رو را هدایت کنیم و در دو نوع خودروی اتوماتیک و دستی چه مواردی را به کار بگیریم که ضمن رانندگی ایمن بتوانیم از فشار و آسیب به خودروی خود هم جلوگیری کنیم؟ اگر به دنبال کسب مهارت های رانندگی و تبدیل شدن به یک راننده حرفه ای هستید یکی از مهارت های لازم، رانندگی در سراشیبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب...

چه زمانی مجاز به رانندگی در شانه‌ی جاده هستیم؟

دوشنبه، ۱۴ مهر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱:۳۸

شانه‌ی جاده‌ها و بزرگراه‌ها به عنوان مسیر اضطراری خودروهای امنیتی یا امدادی طراحی شده است که ورود خودروهای معمولی به این مسیر نیز در شرایط خاص، مجاز خواهد بود.

ادامه مطلب...

چگونه خودرویی سالم داشته باشیم؟

شنبه، ۱۲ مهر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶:۴۹

داشتن خودرویی که چندصد هزار کیلومتر کار کند، یک رویای دور از دسترس نیست و شما هم می‌توانید با آگاهی از این 10 مورد خاص، به مهم‌ترین نکات نگهداری صحیح از خودرو پی ببرید.

ادامه مطلب...

بهترین روشی که برای محاسبه مصرف بنزین خودرو وجود دارد

چهارشنبه، ۰۹ مهر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴:۱۴

محاسبه مصرف بنزین یکی از دغدغه‌های اصلی برای صاحبان خودرو است که طبیعتا هر نوسانی در این موضوع نشان دهنده وجود مشکلی در خودروست که بایستی نسبت به آن رسیدگی شود. افزایش مصرف بنزین که در بسیاری از خودروهای تولید داخل نشان دهنده وجود ایراد در موتور یا سایر اجزای آن است، با مراجعه به یک تعمیرگاه به راحتی قابل حل بوده و صرفه جویی خوبی را برای مالک خودرو ایجاد خواهد کرد.

ادامه مطلب...

نشانه های روغن سوزی خودرو

دلیل دود آبی خودرو چیست و علت آن خرابی چه قطعه ای است؟

دوشنبه، ۰۷ مهر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱:۲۳

علاوه بر دود معمولی که از اگزوز خودروها خارج می شود که معمولا بی رنگ است، برخی از دودهای خروجی از اگزوز رنگ هایی از قبیل آبی، سفید و سیاه را دارد که نشان دهنده وجود عیب در سیستم پیشرانه خودرو است. با توجه به این مطلب، در این مقاله قصد آن را داریم تا علت تولید دود آبی از خودرو را بررسی کنیم و بدانیم خرابی کدام قطعات سبب تولید چنین دودی از سیستم پیشرانه خودرو می شود.

ادامه مطلب...

رانندگی خواب آلود را جدی بگیریم.

شنبه، ۰۵ مهر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱:۲۷

رانندگی خواب آلود یک نگرانی رو به رشد برای رانندگان امروزی است و میتواند باعث تصادفات و در پی آن آسیب به خودروها و یا بدتر از آن باعث صدمه به خود رانندگان و دیگران شود. این نگرانی در حال حاضر برای صدهزار تصادف در هر سال وجود دارد. (بر اساس آمار اداره ایمنی بزرگراههای آمریکا)

ادامه مطلب...

عواقب دیر تعویض کردن لنت ترمز

علائم تمام شدن لنت ترمز چیست؟

چهارشنبه، ۰۲ مهر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱:۴۱

یکی از قطعات مهم سیستم ترمز خودروها، لنت های آن است که سالم بودن آن برای عملکرد صحیح ترمز خودرو بسیار حیاتی است. از این رو در این مقاله قصد آن را داریم تا علائم تمام شدن عمر لنت ترمز را مورد بررسی قرار دهیم و پیامدهای تعویض نکردن به موقع آن را بیان کنیم.

ادامه مطلب...

7 وسیله ای که نباید در خودرو نگه دارید

دوشنبه، ۳۱ شهریور‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰:۵۲

خیلی وقت ها هست، که ما وسایلی را در خودروی خود می گذاریم و بنا به دلایلی مدتی هم در خودرو، نگهشان می داریم، که حضور آن ها در خودرو، هم به وزن خودرو می افزاید، (که در پی این امر استهلاک و مصرف سوخت بالا می رود) و بدتر از آن هم این است که در گرمای تابستان باعث می شود که، خودروی شما به وسیله ی این وسایل آسیب ببیند، و هم آن وسایل از بین رفته و یا از کیفیتشان کاسته شود، لذا در این یادداشت لازم دانستیم برخی از این وسایل را برای شما شرح دهیم تا از ضرر احتمالی در امان بمانید.

ادامه مطلب...

هشدار جدی به رانندگان

موقع آب و روغن قاطی کردن چه باید کرد؟

شنبه، ۲۹ شهریور‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰:۰۸

یکی از اتفاقات ترسناکی که ممکن است برای همه صاحبان خودرو رخ دهد به اصلاح آب و روغن قاطی کردن است.

ادامه مطلب...

آیا باید پیش از استارت‌زدن خودرو، کلاچ را گرفت؟

چهارشنبه، ۲۶ شهریور‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸:۱۷

بسیاری از افراد برای رانندگی قوانینی دارند که هر کدام بر آمده از شنیده‌ها، خوانده‌ها و توصیه‌هایی است که معلوم نیست کدام یک از آن‌ها درست بوده و کدام یک بر اساس تجربیات شخصی بوده که یا به کلی غلط بوده و یا در یک مورد پاسخ داده و قابلیت تعمیم به دیگر خودروها را ندارد. یکی از این قوانین و کارهایی که در بسیاری از رانندگان مرسوم است، گرفتن کلاچ قبل از استارت‌زدن خودرو است که در ادامه به درست یا غلط بودن این عادت می‌پردازیم.

ادامه مطلب...

چگونگی تاثیر بار صندوق عقب بر مصرف سوخت خودرو

دوشنبه، ۲۴ شهریور‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۱:۳۰

آیا می دانید میزان بار موجود در صندوق عقب خودرو در مصرف سوخت خودرویتان تاثیر دارد؟

ادامه مطلب...

بررسی علل لرزش فرمان (3)

شنبه، ۲۲ شهریور‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۳:۳۳

یکی از مشکلات بسیار شایع در خودروها لرزش فرمان است که گاهی در هنگام ترمزگیری بیشتر به چشم می‌آید، این مشکل می‌تواند ریشه‌های زیادی داشته باشد.

ادامه مطلب...

بررسی علل لرزش فرمان خودرو (2)

چهارشنبه، ۱۹ شهریور‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴:۱۲

یکی از مشکلات بسیار شایع در خودروها لرزش فرمان است که گاهی در هنگام ترمزگیری بیشتر به چشم می‌آید. این مشکل می‌تواند ریشه‌های زیادی داشته باشد.

ادامه مطلب...

۹/
 
درباره آموزشگاه رانندگی هنگام سخن مدیر

 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

آموزشگاه رانندگی هنگام


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ميدان رسالت، خيابان هنگام، نبش خیابان بهار

تلفن: ٧٧٢٠٩۴۴۵ - ٧٧٢٠٩۴۴۶ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@hengam.info

 

© ۱۳۹۹ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی هنگام محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی