کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  پنج‌‌شنبه، ۸ خرداد‌‌ماه ۱۳۹۹ | Thursday, May 28, 2020
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون مطالب
 

با رانندگی بد خداحافظی کنید .

  رانندگی مانند هر مهارت دیگری نیاز به آموزش درست و تمرین و تکرار دارد. راننده خوب کسی است که بتواند در هر شرایطی بهترین تصمیم را بگیرد و بتواند امنیت خود و سرنشینان ماشین را حفظ کند در عین حال بتواند در زمان مناسب به مقصد برسد.  

 پنج‌‌شنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱:۴۲|

شاید برداشت ما از راننده خوب یا بد با آنچه واقعیت است تفاوت داشته باشد. متاسفانه رانندههایی که سرعت مطمئنه را رعایت می کنند و بین خطوط می رانند در نظر عامه آماتور هستند اما واقعیت دقیقا برعکس این ماجراست.

راننده حرفه ای راننده با تجربه است
بهبود مهارت رانندگی هیچ ربطی به تحصیلات آکادمیک، مدل ماشینی که سوار هستید یا جنسیت شما ندارد. تمام کلیشه های مرسوم در این زمینه را کنار بگذارید. ابتدا سعی کنید چهار چوب های یک راننده خوب را بشناسید.
مهارت هدایت و کنترل خود را بر تمامی اجزای ماشین بالا ببرید و تمرین و تکرار را فراموش نکنید. مهارت های خود را در شرایط سخت به چالش بکشید. به طور مثال در شرایطی که آب و هوا خراب است با رعایت نهایت دقت  سعی کنید از رانندگی فرار نکنید بدون این تجربه ها هیج گاه به راننده حرفه ای تبدیل نخواهید شد.
ترس خوب است یا بد؟
چطور ممکن است که فردی با هوش و استعداد فراوان نتواند کنترل اتومبیل را به دست بگیرد؟ به طور مثال دانشمند بزرگی مانند انیشتین هیچ گاه پشت فرمان نمی نشست! علت چیست؟ تنها دلیل عدم تکرار و تمرین است.
می بایست برای هر مهارتی در راستای درست زمان گذاشته شود و آموزش دید و تمرین کرد. علاوه بر این از نظر روحی نیز باید شرایط  رانندگی را داشت. ترس های بی جهت که در ذهن ما جای گرفته؛ ترس از تصادف کردن یا اشتباه کردن تمام ذهن و عملکرد ما را تحت تاثیر قرار می دهد و بازده ما به کمترین میزان ممکن می رساند.
هر زمان که ترس به سراغتان آمد بدانید که همین حس است که باعث می شود اشتباه کنید نه عدم مهارت شما! به ترس خود غلبه کنید.
آیا همه ترس ها بد است؟

اگر سرعت مطمئنه در جاده ای 80 کیلومتر بر ساعت است و از رساندن سرعت به 100 هراس دارید آیا این ترس اشتباه است؟ مسلما خیر! شما باید از هر کار غیر عقلانی بترسید. باید از عدم رعایت قانون بترسید اما در عین حال باید مهارت های کنترل اتومبیل را بالا ببرید. برای این کار یک راه وجود دارد. تمرین تمرین تمرین.
همه روزی آماتور بودند

از بهبود وضعیت رانندگی خود ناامید نشوید. . به عنوان یک راننده تازه کار به این فکر نکنید که ممکن است سایر اتومبیل ها از احتیاط بیش از حد شما دچار مشکل شوند یا سرنشینان شما را سرزنش کنند.
شما حق دارید در روزهای اول پس از گواهی نامه یا روزهای اولی که رانندگی را شروع کرید آماتور باشید! این اصلا عیب نیست تمام رانندگانی که امروز حرفه ای شدند این دوره را گذرانده اند. پس خجالت را کنار بگذارید و با سرعت و شیوه ای رانندگی کنید که بتوانید حداکثر کنترل را بر روی اتومبیل داشته باشید.
از تمرین ناامید نشوید
ناامید نشوید. هیچ گاه از تمرین و تکرار ناامید نشوید. به شما اطمینان می دهیم که در نهایت حرفه ای خواهید شد. شاید مدت زمان این حرفه ای شدن در آدم های مختلف تفاوت داشته باشد اما در نهایت هیچ گاه تمرین و تکرار بی دستاورد نیست.
روزهای اول پشت چراغ قرمز ممکن است دستپاچه شوید. سایر رانندگان را معطل کنید. در کنترل دنده اتومبیل به مشکل بر بخورید و هزار و یک داستان دیگر که ممکن است با برخورد بد سایر رانندگان مواجه شوید. کاملا طبیعی است به تمرین ادامه دهید.
نگذارید حس ناامیدی بر شما غلبه کند. بدانید که ترس شما از بسیاری از موارد منطقیست و از همین ترس برای احتیاط بیشتر  و دقت بیشتر استفاده کنید. به مرور که مهارت کنترل اتومبیل بیشتر شد خود به خود این ترس ها کم می شود.
رانندگی خود را با دیگران مقایسه نکنید
اگر جلسات اول تمرین بهبود حاصل نشد نگران و ناامید نشوید. هیچ گاه رانندگی خود را با دیگران مقایسه نکنید. بگذارید یک راز را به شما بگویم. بسیاری از رانندگانی که امروز تصور می کنید بسیار خوب می رانند روزهای بسیاری بدون آنکه کسی بفهمد تمرین می کردند و اشتباه می کردند بدون آنکه شما خبر داشته باشید و پس از مدتی مهارت های لازم را به دست آوردند.
البته رانندگانی هم هستند که مدت طولانی به عنوان شاگرد راننده در شرایط مختلف تجربه داشتند و زمانی که خودشان راننده شدند سریعتر مهارت کسب کردند. بنابراین شرایط خود را با دیگران مقایسه کنید. صبر و حوصله به خرج دهید و به تمرین ادامه دهید.
بر قوانین مسلط باشید
قوانین و شرایط حق تقدم ممکن است در اوایل رانندگی گیج کننده باشد کاری که پیش از نشستن پشت فرمان به شما کمک خواهد کرد تسلط کامل بر قوانین است.
به این ترتیب لازم نیست ذهن خود را درگیر تابلوها کنید و اعتماد به نفس شما بهبود می یابد. در میدان و چهارراه ها خیلی ساده می توانید تشخیص دهید که حق تقدم با چه کسی است و با اعتماد به نفس تصمیم میگیرید.
توجه داشته باشید که در رانندگی تصمیم گیری بسیار مهم است. پیش از آنکه اقدام به انجام کاری کنید می توانید تا دلتان می خواهد احتیاط کنید و جوانب را بسنجید اما زمانی که تصمیم گرفتید کاری را انجام دهید و مطمئن هستید دیگر تردید نکنید. به طور مثال در جاده ای هستید دو طرفه که اجازه سبقت به شما داده شده است.
اتومبیل روبروی شما سرعت بسیار پایینی دارد و لاین روبرو خلوت است و همه چیز مهیاست تا سبقت بگیرید. زمانی که شروع به سبقت گرفتن می کنید وسط راه تصمیم خود را عوض نکنید! هیچ گاه در این شرایط تردید نکنید زیرا ترید شما حادثه ایجاد میکند.
پیش از تصمیم به انجام هر کاری  احتیاط را در نظر بگیرید اما پس از اجرایی شدن تصمیم تان با تمرکز و اعتماد به نفس کامل پیش بروید.
در آخر به شما توصیه می کنید که پس از آنکه راننده حرفه ای شدید یادتان باشد که در خیابان به رانندگان آماتور اجازه بدهید که تجربه کنند. با شکیبایی و صبر فرهنگ درست رانندگی را اجرا کنید تا رانندگان آماتور در خیابان احساس ناامنی نکنند.


 

با رانندگي بد خداحافظي کنيد .

دانشنامه | علمی

کد محتوا: ۲۱۹۵

ارسال: پنج‌‌شنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱:۴۲

به روز شده: پنج‌‌شنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲:۲۴

کلید واژه‌‌ها: رانندگی -ترس-اشتباه - ترمز -کلاچ -گواهینامه

نوع: دانشنامه

موضوع: علمی

فرستنده: برنامه ریزی آموزشگاه رانندگی هنگام

منبع: تست درایوینگ

پیوند:

بازدید: ۲۱۵

زبان: پارسی

(۱ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

آموزشگاه رانندگی هنگام


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ميدان رسالت، خيابان هنگام، نبش خیابان بهار

تلفن: ٧٧٢٠٩۴۴۵ - ٧٧٢٠٩۴۴۶ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@hengam.info

 

© ۱۳۹۹ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی هنگام محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی