کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  سه‌‌شنبه، ۶ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ | Tuesday, October 27, 2020
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون مطالب
 

پاک کردن شیره درخت از روی خودرو

  شیره درختان آسیب جدی به رنگ خودرو وارد می‌کنند، بنابراین هرچه سریعتر باید برای رفع آن از روی خودرو اقدام کرد.  

 شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴:۵۲|

پاک‌کردن شیره درختان از روی خودرو یکی از مواردی است که همه افراد تجربه آنرا دارند. معمولا وقتی خودرو را زیر درخت پارک می‌کنید یا برای چند ساعت تفریح و تمدد اعصاب به دل طبیعت می‌روید، شیره درختان روی خودرو  شما می‌ریزد و باعث کثیف ‌شدن خودروی شما می‌شود.

این مسئله وقتی آزاردهنده‌تر است که شما تازه خودروتان را شسته باشید. لازم است بدانید که شیره گیاهان حاوی مواد چسبناکی است که ممکن است در طولانی مدت به رنگ خودروی شما آسیب برساند بنابراین باید هرچه زودتر برای پاک‌کردن شیره درختان از روی ماشین اقدام کنید.

راهکار‌هایی برای پاک‌کردن شیره درختان از روی خودرو وجود دارد که در ادامه برای شما عزیزان عنوان شده است.

شیره درختان اکثرا مواد شیرین و صمغ گونه‌اند که حاوی ترکیبی از آب، هورمون‌ها، قند و موادمعدنی هستند که توسط درخت یا فعالیت حشرات بر روی درختان شکل می‌گیرد و اکثرا دارای pH اسیدی هستند که به رنگ خودروی شما آسیب می‌زند.

با دانستن این مطلب بهترین کار این است که خودرو را زیر درخت پارک نکنید و اگر مجبور به این کار شدید از کاور ماشین استفاده کنید تا این شیره‌ها مستقیم روی خودروی شما نریزد.

شایان ذکر است که تاثیر شیره درخت بر روی خودرو به آب وهوای محل نیز بستگی دارد و طبق گفته مهندسین رنگ خودرو در شرایط آب و هوایی گرم، اثر تخریبی شیره درختان در صورت پاک نشدن بیشتر خواهد بود.

بهرحال اگر تحت شرایط خاص این اتفاق برای شما افتاد سعی کنید هرچه سریعتر شیره درختان از روی خودروی خودتان پاک‌کنید تا آسیبی به رنگ خودرو وارد نشود، زیرا گاهی اوقات آسیب وارده حاصل واکنش شیره درختان با مواد موجود در رنگ خودرو خصوصا براق کننده‌های ماشین در طولانی مدت است.

از طرفی شیره درختان هرچه بیشتر روی خودرو بماند سخت‌تر شده و حتی ممکن‌است به خاطر قند داخل آن کپک بزند و سیاه شود و رنگ خودروی شما را کاملا از بین ببرد.

لوازم مورد نیاز برای پاک‌کردن شیره درختان از روی خودرو

  • دو عدد دستمال نرم
  • تیغه کاتر مقوا (فقط برای شیشه خودرو لازم است)
  • یک اسپری پاک کننده برچسب، قیر و چسب
  • سطل آب و اسفنج
  • اسپری واکس یا محلول پولیش خودرو

روش‌های پاک‌کردن شیره درختان از روی خودرو
* پس از اینکه متوجه لک حاصل از شیره درختان روی خودرو شدید ابتدا لازم است خودرو را حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زیر آفتاب بگذارید تا شیره داغ و مایع شود، زیرا در حالت مایع بهتر پاک می‌شود.

* سپس محلولی از آب داغ و مایع شوینده خودرو تهیه کنید، بهتر است کمی بیش از معمول شوینده استفاده کنید و با این محلول و یک اسفنج نرم شیره درختان را از روی خودرو پاک کنید.

* اگر شیره خیلی سخت شده ‌بود باید از محلول‌های قویتر مانند محلول‌های از بین برنده حشرات یا قیر استفاده کنید. در این حالت بهتر است تمیزکردن خودرو را به اشخاص حرفه‌ای بسپارید، زیرا درست تمیز نشدن لک حاصل از شیره درختان ممکن است ردی مانند قطره آب روی خودروی شما باقی بگذارد.

* علاوه بر روش فوق برای پاک‌کردن شیره درختان از روی خودرو می‌توانید روی محل لک شده پاک‌کننده برچسب اسپری کنید و پس از چند دقیقه با دستمالی که به الکل سفید صنعتی آغشته شده‌است شیره درخت را پاک کنید.

* اگر شیره درخت خیلی سخت باشد ممکن‌است لازم باشد چندبار این کار را تکرار کنید.

* درصورتیکه لک حاصل از شیره هنوز هم باقی مانده‌است مقداری پنبه را به روغن نباتی آغشته کرده و روی لکه بمالید تا لکه را از روی خودرو برطرف کند.

* وقتیکه شیره از روی خودرو پاک شد مقداری واکس یا پولیش را روی قسمت لک شده اسپری کنید و بعد با یک دستمال نرم آنرا پاک کنید تا دیگر اثری از شیره درخت روی خودرو باقی نماند.

* در صورتیکه شیره درختان روی شیشه خودروی شما ریخت خصوصا شیشه جلو خودرو هرگز از برف پاک‌کن برای برطرف کردن این لکه مزاحم استفاده نکنید، زیرا باعث پخش شدن لکه حاصل از شیره شده و کل شیشه را کثیف می‌کند.

* اگر شیره هنوز خشک نشده‌است کمی اسپری را روی دستمال نرمی ریخته و آنرا پاک کنید. برای اینکار می‌توانید از الکل سفید هم استفاده کنید که حلال خوبی برای مواد موجود در صمغ و شیره درختان است.

* اگر شیره درخت خشک شده‌ بود دستمال آغشته به اسپری یا الکل سفید را ۳۰ ثانیه روی لکه بگذارید و سپس آنرا پاک کنید ممکن است لازم باشد چند بار اینکار را تکرار کنید تا موفق به پاک‌کردن شیره درختان از روی خودرو شوید.

* شما می‌توانید برای پاک‌کردن شیره درختان از روی خودرو با ناخن یا کاتر برش مقوا آنرا از روی شیشه جدا کنید و سپس جای لکه را با اسپری تمیز کنید.

پاک‌کردن شیره درختان از روی شیشه پشت خودرو نیز به همین ترتیب است فقط برای استفاده از کاتر دقت کنید تیغه آنرا هم سطح با شیشه خودرو نگه‌ دارید تا شیشه آسیب نبیند.


 

پاک کردن شيره درخت از روي خودرو

یادداشت | آموزشی

کد محتوا: ۲۲۴۲

ارسال: شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴:۵۲

به روز شده: شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸:۱۵

کلید واژه‌‌ها: رانندگی، پاک کردن شیره درخت از روی خودرو

نوع: یادداشت

موضوع: آموزشی

فرستنده: دبیر سرویس محتوا

منبع: ماشین ۳

پیوند:

بازدید: ۱۱۲

زبان: پارسی

(۲ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...

درباره آموزشگاه رانندگی هنگام سخن مدیر

 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

آموزشگاه رانندگی هنگام


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ميدان رسالت، خيابان هنگام، نبش خیابان بهار

تلفن: ٧٧٢٠٩۴۴۵ - ٧٧٢٠٩۴۴۶ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@hengam.info

 

© ۱۳۹۹ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی هنگام محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی