کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  سه‌‌شنبه، ۶ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ | Tuesday, October 27, 2020
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون مطالب
 

۵ نکته برای خانم هایی که در رانندگی دچار استرس می شوند

  برخی از بانوان در مقایسه با سایر افراد جامعه با چالش های بیشتری در طول رانندگی روبرو می شوند. بخش عمده ای از این مشکلات به خاطر واکنشی است که رانندگان در طول مسیر نسبت به رانندگی آن ها نشان می دهند.  

 چهارشنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸:۱۵|

با این حال این مشکلات به راحتی و با تمرین قابل حل خواهد بود. در این مطلب قصد داریم به معرفی ۵ نکته مهم رانندگی برای خانم ها بپردازیم که علاوه بر حفظ سلامت خود آن ها، امنیت تمام رانندگان در طول رانندگی را افزایش می دهد.

۱- یک مربی قابل اعتماد رانندگی پیدا کنید
هرگز اجازه ندهید پدر یا همسرتان رانندگی را به شما یاد دهند. چرا که آنان به خاطر علاقه ای که به شما دارند، زیر پا گذاشتن برخی از قوانین راهنمایی و رانندگی توسط شما را نادیده می گیرند. در حالی که این واکنش را هیچگاه از جانب یک مربی حرفه ای دریافت نخواهید کرد.

به جای یادگیری رانندگی با پدر یا همسر خود، آموزش خصوصی رانندگی را با یک مربی حرفه ای تجربه کنید. به طور طبیعی، افزایش مهارت های رانندگی کمی برای شما زمان خواهد برد. شما و مربی خود باید صبر داشته باشید، تا زمانی که با تمرین بیشتر، دست فرمانتان بهتر شود.

۲- تا جایی که می توانید تمرین کنید
تمرین کردن تنها راه تقویت یک مهارت است. آموزش رانندگی با ماشین نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر فقط یکی دو بار در ماه پشت فرمان می نشنید، نباید انتظار داشته باشید که راننده خوبی شوید. شما باید تا آنجا که می توانید رانندگی کنید تا با قلق های آن در طول زمان کنار بیایید. البته رانندگی روزانه فرایند ارزان قیمتی به حساب نمی آید. با این حال تنها راه بهبود دست فرمان، تمرین رانندگی است. هر وقت فرصتی برای رانندگی دارید، از آن استفاده کنید و تمرین کنید. هرچه بیشتر رانندگی کنید بیشتر یاد خواهید گرفت و راننده بهتری خواهید شد.

۳- پارک کردن خودرو را به تنهایی تجربه کنید
یکی از بزرگترین معضلات رانندگی بانوان، پارک کردن خودرو است. برخی از خانم ها واقعا برای پارک کردن یک خودرو با مشکل روبرو هستند و معمولا هنگام انجام این کار، به اتومبیل خود و دیگران خسارت وارد می کنند.

در مورد این قضیه نباید احساس شرمساری کنید چرا که شما تنها نیستید و این مشکل برای تمام افراد جامعه ممکن است اتفاق بیافتد. به همین دلیل، ممکن است تصور کنند با سایر وسایل نقلیه در فاصله نسبتا معقولی قرار دارند اما در نهایت با آن ها برخورد می کنند. البته با تمرین نیز می توان از این مشکل را برطرف کرد. برای آموزش رانندگی دنده عقب و پارک خودرو، تعطیلات آخر هفته خود را به جای رفتن به خرید، به این کار اختصاص بدهید. یک خیابان و یا محله خلوت را پیدا کرده و در آن جا پارک دوبل را تمرین کنید. پس از چندین بار تلاش، متوجه پیشرفت خود خواهید شد. اگر خودرو شما از سنسور دنده عقب و دوربین معکوس بهره می برد، کار راحت تری دارید و این فرایند برای شما سریع تر پیش می رود. در نهایت با بهبود دست فرمان خود، به تنهایی و بدون کمک کسی، خودرو خود را به راحتی پارک خواهید کرد.

۴- در حین رانندگی نترسید
اگر دائما در حالی که پشت فرمان هستید وحشت کنید، بزرگترین خطری که در برابر شما وجود دارد، خودتان هستید. هنگام رانندگی سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید. حتی اگر اشتباهی مرتکب می شوید، اعتماد به نفس خود را حفظ کنید و به مسیر ادامه دهید.

نسبت به اعتراض سایر رانندگان به رانندگی خود، واکنشی نشان ندهید چرا که ذهن شما را بیشتر درگیر می کند. وقتی پشت فرمان هستید، می توانید با پخش کردن موسیقی آرامش بخش، بر استرس خود غلبه کنید. پیش از حرکت نیز نفس عمیق بکشید تا از حمله عصبی احتمالی در حین رانندگی جلوگیری کنید.

۵- به محیط اطراف بی توجه نباشید
باید درک کنید که در جاده تنها نیستید و لازم است که به دیگران و ماشین های اطراف خود توجه کنید. صحبت با تلفن همراه را تا جایی که ممکن است به بعد از توقف وسیله نقلیه موکول کنید و یا حداقل از بلوتوث استفاده کنید. قطعا پشت چراغ قرمز، زمان مناسبی برای آرایش کردن نیست. چرا که علاوه بر خودتان، حواس بقیه راننده ها را نیز پرت می کنید. نگاه خود را از جاده بر ندارید و به تمامی قوانین رانندگی احترام بگذارید. با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی نه تنها امنیت خود، بلکه امنیت و سلامت سایر رانندگان و عابرین پیاده را تضمین خواهید کرد.

باور های غلط را فراموش کنید و فقط تمرین کنید
زمان بیشتری را صرف یادگیری رانندگی کنید. برای شروع از ۵ نکته ای که در بالا ذکر شده استفاده کنید و با کنار گذاشتن تصورات پوسیده و قدیمی در مورد رانندگی بانوان، مهارت های خود را تقویت کنید تا به یک راننده حرفه ای بدل شوید.


 

5 نکته براي خانم هايي که در رانندگي دچار استرس مي شوند

یادداشت | آموزشی

کد محتوا: ۲۲۴۴

ارسال: چهارشنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸:۱۵

به روز شده: چهارشنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸:۱۵

کلید واژه‌‌ها: رانندگی، رانندگی خانم ها، نکاتی برای خانم هایی که در رانندگی دچار استرس می شوند

نوع: یادداشت

موضوع: آموزشی

فرستنده: دبیر سرویس محتوا

منبع: نیم کلاج

پیوند:

بازدید: ۱۳۹

زبان: پارسی

(۲ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...

درباره آموزشگاه رانندگی هنگام سخن مدیر

 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

آموزشگاه رانندگی هنگام


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ميدان رسالت، خيابان هنگام، نبش خیابان بهار

تلفن: ٧٧٢٠٩۴۴۵ - ٧٧٢٠٩۴۴۶ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@hengam.info

 

© ۱۳۹۹ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی هنگام محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی