کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  دوشنبه، ۲۷ دی‌‌ماه ۱۴۰۰ | Monday, January 17, 2022
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون مطالب
 

راهکارهای تمیز کردن سنسورهای حساس

  خودروهای لوکس و مدرن این روزها به سنسورها و دوربین های متعددی مجهز شده اند که هر کدام وظیفه خاصی را بر عهده دارند به طوری که فعالیت تک تک آن ها می تواند در عملکرد و ایمنی خودرو تاثیر گذار باشد.  

 چهارشنبه، ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹:۲۸|

خودروهای امروزی برای ایمنی و بهبود عملکرد از حسگرهای مختلفی استفاده می کند برای مثال حسگر تصادف از جلو، حسگر ترمز اضطراری و مواردی از این دست برای راحتی حال راننده ها استفاده می شوند. این حسگرها به طور معمول بر روی سپر یا جلو پنجره خودرو قرار می گیرند تا نزدیک ترین نقطه به محل احتمالی حادثه ها باشند.

با توجه به این که ممکن است این سنسورها به مرور زمان دچار مشکل شوند بهتر است همیشه مراقب وضعیت آن ها بود. اگر یکی از این حسگرها به درستی عمل نکند می تواند جان راننده و حتی حاضرین در سایر خودروها را به خطر بیاندازد. با نزدیک شدن به فصل سرما احتمال بروز یخ زدگی و مشکلاتی از این دست برای خودروهای مدرن وجود دارد و راننده ها باید همیشه به این مسئله توجه داشته باشند.

اگر شما هم از خودرویی استفاده می کنید که حسگرهای مختلفی بر روی آن نصب شده است باید همیشه حواستان به این ۶ قسمت از خودرو باشد و به طور پیوسته این نقاط را تمیز نگه دارید .

جلو پنجره : تمام این قسمت را که شامل قسمت های بالای سپر و همچنین دریچه ورودی هوا برای موتور هست را به طور کامل نگاه کنید و همه مکان همه سنسورها را مشخص نمایید. با استفاده از دستمال نرم به طور مداوم این حسگرها را تمیز کنید. در فصل زمستان مراقب باشید که قندیل یا یخ زدگی در این قسمت وجود نداشته باشد.

شیشه جلو : برخی از خودروهای جدید سنسور و دوربین های مختلف ضد تصادف یا برف پاک کن خودکار را دقیقا پشت شیشه جلو قرار می دهند. با توجه به اینکه این حسگرها معمولا در فضای آزاد قرار دارند بهتر است همیشه شیشه را به طور کامل تمیز نگه دارید و در فصل زمستان از یخ زدگی یا قرار گرفتن برف روی آن جلوگیری کنید.

سپر جلو و عقب: بسیاری از خودروهای امروزی از سنسورهای خاصی در سپر جلو و عقب استفاده می کنند. اکثریت این حسگرها برای پارک کردن خودرو به کار گرفته می شوند. تمیز کردن سپر خودرو را در اولویت قرار دهید تا تمام حسگرهای موجود بر روی این قسمت تمیز باشند. در فصل زمستان ممکن است بر روی این حسگرها یخ بسته شود و عملکرد درستی نداشته باشند.

دوربین عقب و جلو: زمین های یخی، نمک و شن و ماسه ای که در خیابان ها وجود دارد و در فصل زمستان همیشه این مشکلات وجود دارد. اولین نقطه ای که باید از این گونه موارد عاری باشد، دوربین عقب خودرو است که گاها زیر سپر یا بالای پلاک نصب می شود. دوربین های جلو نیز معمولا با همین مشکل مواجه هستند که باید حواستان به آن ها باشد و همیشه آن ها را تمیز کنید.

اگر هوا اجازه می دهد، کارواش را فراموش نکنید چرا که در کارواش می توانید تمام خودرو به همراه سنسورها را تمیز کنید. اگر می خواهید خودتان خودرو را تمیز کنید حتما از مواد شوینده خودرو به همراه دستمال نرم استفاده کنید. در هنگام تمیز کردن خودرو به هیچ عنوان خشونت به خرج ندهید چرا که سرما و یخ و نمک رنگ خودرو و حسگرها را اذیت می کند.


 

راهکارهاي تميز کردن سنسورهاي حساس

یادداشت | آموزشی

کد محتوا: ۳۳۹۵

ارسال: چهارشنبه، ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹:۲۸

به روز شده: چهارشنبه، ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹:۲۸

کلید واژه‌‌ها: رانندگی، راهکارهای تمیز کردن سنسورهای حساس خودرو

نوع: یادداشت

موضوع: آموزشی

فرستنده: دبیر سرویس محتوا

منبع: خودروکار

پیوند:

بازدید: ۱۰۳

زبان: پارسی

(۲ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...

درباره آموزشگاه رانندگی هنگام سخن مدیر

 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

آموزشگاه رانندگی هنگام


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ميدان رسالت، خيابان هنگام، نبش خیابان بهار

تلفن: ٧٧٢٠٩۴۴۵ - ٧٧٢٠٩۴۴۶ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@hengam.info

 

© ۱۴۰۰ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی هنگام محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی