کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  دوشنبه، ۲۵ تیر‌‌ماه ۱۴۰۳ | Monday, July 15, 2024
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون مطالب
 

هشدار جدی درباره استفاده از مسیریاب هنگام رانندگی

  استفاده از مسیریاب برای رسیدن به مکانی که نمیدانید مسیرش چگونه است کمک زیادی خواهد کرد اما استفاده از این اپلیکیشن خطرات زیادی دارد که بهتر است بدانید.  

 شنبه، ۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۴:۵۱|

نشستن پشت فرمان و رانندگی کردن شاید ساده به نظر برسد؛ اما هرگز کار راحتی نیست. بسیار مهم است که شما قوانین و نکات مهمی را رعایت کنید، زیرا اگر بعضی از اقدامات را انجام دهید، نه تنها خطر تصادف افزایش پیدا می‌ کند، بلکه باعث می‌ شود به مغزتان هم آسیب برسد که در این بخش این موارد را برای تان توضیح خواهیم داد.

استفاده از جی پی اس هنگام رانندگی باعث آسیب مغزی میشود!!
طبق مطالعات انجام شده استفاده از جی پی اس هنگام رانندگی باعث آسیب به مغز می شود و این موضوع روی افراد زیادی تست شده است. آن ها به این نتیجه رسیده اند افرادی که تجربه استفاده از جی پی اس را در طول رانندگی داشتند، به ذهن شان آسیب وارد شده و به مرور قدرت جهت یابی را از دست داده ‌اند.

سه سال بعد از این مطالعه، دوباره یک آزمایش دیگر انجام دادند و به قطعیت کامل در مورد این مسئله رسیدند. در واقع به این نتیجه رسیدند افرادی که هنگام رانندگی از GPS استفاده می کنند، جهت شناسی ضعیفی دارند که همین اتفاق؛ به مرور باعث افت حافظه شان خواهد شد.

جهت شناسی؛ نیازمند مهارت های ذهنی و مغزی است
هر بخش از مغز نیازمند این است که هنگام رانندگی خودش را کاملاً با شرایط وفق و تطبیق دهد و عملکرد های ذهنی مختلفی را به اجرا برساند و در واقع یک نقشه ذهنی مناسب برای شما ایجاد کند. به خاطر همین است که باید مراقب حرکات تان باشید و نکات مختلفی را مد نظر قرار دهید تا به ذهن تان آسیب نرسد، زیرا در چنین شرایطی ذهن کاملاً درگیر است.

تمرین دادن مغز و ذهن اهمیت بسیار زیادی دارد
شما می توانید با خاموش کردن جی پی اس، ذهن تان را آرام کنید و دوباره عملکرد مغزی و ذهنی قبل را به دست بیاورید. از طرفی هم سعی کنید که در طول روز و با انجم کار هایی؛ مثلِ بازی شطرنج، پازل، بازی های حافظه ای، تمرین های هنری و ورزش منظم تاثیر مثبتی روی ذهن و مغز خود بگذارید.

رانندگی فعالیت مغزی را درگیر می کند
هر زمان که شما پشت فرمان می‌ نشینید، تعداد زیادی عملکرد مغزی صورت می گیرد که باعث می شود خیلی راحت و موفقیت آمیز کارتان را انجام دهید. مطالعه ای در سال ۲۰۱۹ به این موضوع اشاره کرده است که باید مراقب مهارت های ذهنی و سطح تمرکز خود هنگام رانندگی باشید. جالب تر این که قدرتِ حافظه، عملکرد اجرایی، توجه و تمرکز شما روی رانندگی تان اثر گذار است و رانندگی هم روی آن ها تاثیر می گذارد.


 

هشدار جدي درباره استفاده از مسيرياب هنگام رانندگي

یادداشت | آموزشی

کد محتوا: ۳۵۹۳

ارسال: شنبه، ۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۴:۵۱

به روز شده: شنبه، ۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۴:۵۱

کلید واژه‌‌ها: رانندگی، مسیریاب، تصادف، جی پی اس

نوع: یادداشت

موضوع: آموزشی

فرستنده: دبیر محتوا

منبع: نمناک

پیوند:

بازدید: ۵۱

زبان: پارسی

(۱ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...

درباره آموزشگاه رانندگی هنگام سخن مدیر

 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

آموزشگاه رانندگی هنگام


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ميدان رسالت، خيابان هنگام، نبش خیابان بهار

تلفن: ٧٧٢٠٩۴۴۵ - ٧٧٢٠٩۴۴۶ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@hengam.info

 

© ۱۴۰۳ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی هنگام محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی